Zen Autobot Kullanımı

Zen Autobot İlk Çalıştırma

Zen Autobot Macroyu ilk kez çalıştırmadan önce .NET Framework 4.6.1 yüklemeniz gerekmektedir.
.NET Framework 4.6.1 yüklemek için buraya tıklayın.
Windows 10 ve üzeri işletim sistemine sahipseniz yüklemenize gerek yoktur.

Not : Zen Autobot’un Combo bölümü hariç tüm özellikleri tek bir kontrolcü buton üzerinden çalışmaktadır. Kullanmak istediğiniz özelliğin Ayarlarını yapıp, (Aktifleştir) butonuna tıkladığınız zaman bu özelliğin Etkinleşmesi için ayriyeten Zen Autobot Macro’nun Sol üst köşesindeki (Başlat) butonunada tıklamanız gerekmektedir.


Zen Autobot [Oto Pot] Kullanımı

1. HP Koordinat Kaydetme : Koordinatı kaydetmek için oyunda Sol üstte bulunan HP Barınızdan HP’niz nereye düşünce pot basmasını istiyorsanız Mouse imlecinizi oraya getirip ‘G’ tuşuna basıp, Kordinatı kaydedin.
2. MP Koordinat Kaydetme : Koordinatı kaydetmek için oyunda Sol üstte bulunan MP Barınızdan MP’niz nereye düşünce pot basmasını istiyorsanız Mouse imlecinizi oraya getirip ‘G’ tuşuna basıp, Kordinatı kaydedin.
3. HP-MP Oto Pot Etkinleştirme : Skill Barınıza HP ve MP Potunuzu ekleyip, Zen Autobot Macro’dan Skill No’larınızı belirleyip, ‘Aktifleştir’ butonuna tıklayın ve Macroyu Başlatın.


Zen Autobot [Priest Oto Heal] Kullanımı

1. (Kordinat Modülü Aktif) butonuna tıklayın.
2. (1. HP Kordinat Almayı Başlat) Kutusunu işaretleyin.
3. Oyuna geçip, Sağ taraftaki Party Bar’ından ilk sıradaki kişinin HP’sine Fare imlecini getirip, (G) tuşuna basın.
Not: Oyuncunun HP’si nereye inince Heal basmasını istiyorsanız Fare imlecini oraya getirip, (G) tuşuna basın.
4. (Aktif) butonuna tıklayın.
5. Kullanılacak Skill No bölümüne Heal skilinizin Numarasını yazıp, Aktifleştirin.
Son olarak Oto Healin tamamen aktif olabilmesi için Sol Üst Köşeden (Başlat) butonuna tıklamayı unutmayın.


Zen Autobot Genie (BETA) Kullanımı

Genie (BETA) bölümü öncelikle Oto Atak, Oto Pot ve Oto Heal özelliklerini kolay kurabilmeniz için hazırlanmıştır. Bu bölümün içindeki özelliklerin kullanımı şu şekildedir;

Özellikleri aktif hale getirmek için öncelikle Client tipini seçiyoruz.

Oyununuzu Masaüstü modunda (windowed) çalıştırıyorsanız ‘Pencere Görünümü Client’, Tam ekran (Full Screen) çalıştırıyorsanız ‘Tam Ekran Client’ seçimini yapıyoruz.

Oto Atak özelliği kullanımı: İlk önce hangi skilleri kullanmak istiyorsanız Skill Bar’dan kutucukları işaretliyoruz. Ardından Atak hızını ayarlıyoruz (Eğer okçu iseniz Okçu Mod kutusunu işaretleyiniz) isteğe bağlı diğer ayarları yaptıktan sonra aktifleştiriyoruz.

Oto Pot özelliği kullanımı: İlk önce kullanmak istediğiniz recovery şeklinin (‘Rec. Türü’) seçimini yapıyoruz. Ardından Skill No ve Pot Yüzdesi ayarlamalarını yaptıktan sonra aktifleştiriyoruz.

Oto Heal özelliği kullanımı: İlk önce Heal kutucuğunu işaretliyoruz. Ardından Heal skill no ve Heal yüzdesi ayarlamalarını yapıyoruz. Son olarak Party’nizde kaç kişi mevcut ise ‘Party Kişi Sayısı’ bölümünden seçimimizi yapıyor ve Aktifleştiriyoruz.

Not: Eğer party’nizde örnek olarak 6 kişi varsa ve sonradan 2 kişi daha gelecekse sonraki gelen 2 kişiye heal yapılabilmesi için party kişi sayısını 8 olarak ayarlayabilirsiniz. Party’nizde 6 kişi varsa ve kimseyi beklemiyorsanız 6 seçimini yapabilirsiniz. Bu bölümde Party kişi sayınız 2 veya 3 olsa bile sonraki gelen kişilerede heal yapabilmesi için 8 seçebilirsiniz. Bu bölüm 8 kişiden az partylerde heal performansını artırmak için yapılmıştır.

Genie (BETA) bölümündeki ayarlamalarınızı yaptıktan sonra başlatma işlemi için sol yukarı bölümden ‘Başlat’ butonuna tıklayınız.


Zen Autobot [Oto Wolf] Kullanımı

Oto Wolf kullanımı kolaydır. Wolf skilinizi Skill barınıza ekleyip, Macro’dan Skill No’nuzu seçip, Aktifleştirebilirsiniz.


Zen Autobot [Oto Atak] Kullanımı

Oto Atak için Skill Bar’ınıza vuracağınız skill’i ekledikten sonra Macro’dan Skill No’nuzu ve Hızınızı ayarlayıp, Aktifleştirebilirsiniz. Ayrıyetten Mob seçme ve R Atak özelliklerini kullanabilirsiniz.


Zen Autobot [Süreli Skill] Kullanımı

Süreli Skill kullanımı için önce Skill Bar’ınıza kullanmak istediğiniz Skill’i ekleyip, Macro’dan Skill No’nuzu belirleyin. Ardından Süre kısmından örneğin 5 saniyede bir basmasını istiyorsanız 5 yazıp, Aktifleştirin.


Zen Autobot [Anti DC] Kullanımı

Anti DC kullanımı için öncelikle Hızınızı belirleyin, Ardından Aktifleştirin.


Yeni eklenen özelliklerin kullanımına Zen Autobot arayüzünde ulaşabilirsiniz.

Zen Autobot kullanımı görsel anlatımları için Zen Autobot Videolu Anlatımlar sayfasına gidiniz.

Zen Autobot ile ilgili yardım talepleriniz için Forum sayfasına gidiniz.